PEČUJETE SPRÁVNĚ
O VÁŠ BAZÉN?

ANEB BAZÉNOVÁ CHEMIE

Pořídit si bazén je skvělé. V teplých a horkých dnech si ho užijete s celou rodinou. Ale na co nesmíte zapomínat je bazénová chemie. Bez ní neudržíte kvalitní a nezávadnou vodu. Bazénová chemie není žádná věda, ale má svoje pravidla. Když budete dodržovat správné postupy, vodu budete mít čistou a průhlednou. Čištění bazénů bude pro vás snadné. Předem si zvolíte, zda vás zajímá chlorová chemie či bezchlorová chemie. Na základě toho vyberete vhodné chemické přípravky. Nebojte se, bazénová chemie vás bude bavit. Prohlédněte si naši nabídku.
Kategorie

Články


20. 06. 2014

Pokud si pořizujete venkovní domácí bazén, určitě víte, že nelze jen napustit vodu, připojit filtraci a doufat, že voda bude neustále průzračná. To ani nejde. Venkovní bazén, i když je například částečně zastřešen, je součástí přírodního prostředí a to jej ovlivňuje. Ve vzduchu jsou přítomny bakterie, viry, zárodky řas a různé nečistoty. To vše může znečistit bazénovou vodu, i když se nikdo nebude koupat. Jakmile domácí bazén začnete využívat, do bazénové vody se navíc dostávají ochranné krémy, kousky kůže nebo pot, které jsou dalším zdrojem znečištění či potravou pro různé mikroorganismy.

Bazén vyžaduje péči celý rok. Na jaře je nutné dom&...

26. 06. 2014

Sezóna bazénů se u nás konečně rozjíždí. Mít na zahradě vlastní bazén je požitek, na který si už navyklo mnoho z nás. Opravdová radost, pohodové chvíle, osvěžení v letním parnu a příjemný odpočinek ale vyžaduje trochu péče. Abyste se mohli koupat v opravdu křišťálově čisté vodě, je třeba se o něj správně starat.

 

Vhodná péče o kvalitu vody v bazénu přitom nemusí znamenat mnoho starostí nemusí být ani časově, ani finančně náročná. Stačí jen objednat správnou bazénovou chemii a věnovat svému bazénu trochu času. Jak moc se...

15. 10. 2014

Chodník kolem domu, plochu terasy i nejbližší okolí chceme mít čisté a upravené i v zimě. Péči o dům nám ale komplikují změny počasí, led a sníh. S úspěchem používáme posypovou sůl, která led a sníh spolehlivě rozpustí do určité teploty. Při nástupu opravdu velkých mrazů už musíme použít sněhovou frézu či kartáč a smeták. Ale jak vlastně sůl funguje, do jaké teploty je vůbec účinná?

 

Posypová sůl je chemicky chlorid sodný, který ve vodném roztoku zamrzá až při teplotách -21 stupňů Celsia. To je zhruba při koncentraci soli ve vodném roztoku okolo 23 %. Při sole...

01. 01. 1970

Máte kvalitní pískovou filtraci, pravidelně pečujete o filtrační materiál (písek, zeolit apod.), ale v bazénu se vám přesto tvoří jemný zákal? Způsobují ho drobné koloidní nečistoty, na které běžná písková filtrace nestačí. Protože jde o skutečně mikroskopické částice, je nutné je při odstraňování nejprve sloučit ve větší celky, které by už neprošly filtrací nebo se daly odstranit z vody manuálně. Jen tak lze docílit cílového stavu, tedy čiré, průzračné a jiskřivé bazénové vody.

 

Majitelé bazénů jsou někdy bezradní, protože zákal, způs...

20. 10. 2014

Každý samozřejmě touží, aby voda v jeho domácím bazénu byla stále průzračná a čistá. Základní podmínkou pro dlouhodobé udržení optimální kvality bazénové vody je kvalitní bazénová filtrace. Filtrace vody vrstvou písku se používá k čištění vody již po staletí a osvědčila se i v bazénových technologiích. Vychází ze správného předpokladu, že bazénová voda se vyčistí průchodem přes porézní materiál, který zachytí nerozpuštěné nečistoty, stejně jako přírodní voda, která se zasakuje do půdního prostředí. V bazénových filtračních jednotkách se jako...

28. 10. 2014

Obdivujete zahradní bazény a jejich křišťálově čistou vodu? Bazén s tak čistou vodou však není samozřejmostí. Pokud chcete mít kvalitní koupání po celou sezonu, musíte se o bazén a vodu starat. Základem je kvalitní bazénová chemie.  

Co je největším nebezpečím bazénů? Do vody padají různé drobné venkovní nečistoty – listí, jehličí, větvičky a hmyz. Tvrdší voda způsobí, že se na stěnách a na dně tvoří vodní kámen. Jsou to ty nevzhledné tvrdé usazeniny. Sluneční záření podporuje tvorbu různých řas, které dokáží zamořit i jinak čist...